купить квартиру в Ирпене
» » Українці бояться вкладати гроші в новобудови

Українці бояться вкладати гроші в новобудови

Цена:
Українці відклали покупку житла до стабілізації політичної та економічної ситуації в країні. У січні-березні в Києві було зареєстровано трохи більше 3 тис. угод, з яких близько 70% припало на сектор первинної нерухомості. Про це повідомив керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов, повідомляє NewsOboz.org з посиланням на Капітал.

Проте українці купували житло далеко не у всіх новобудовах. Наприклад, у будівельній компанії "Київміськбуд" продажу залишилися на торішньому рівні, розповів президент холдингу Ігор Кушнір. Інші забудовники зафіксували падіння продажів в 20-30 разів, нарікає президент девелоперської компанії "К. А. Н. Девелопмент" Ігор Ніконов.

"Багато хто не хоче називати цифри, але власники бізнесу кажуть мені саме про таких показниках", - відзначає він. Зараз у деяких будинках продається по 5-10 квартир на місяць, тоді як минулого року - по 200-300, пояснив співрозмовник видання.

"У тих, хто продавав житло за курсом нижче 10 гривень за долар, спостерігався високий попит, у решти угоди практично зупинилися", - уточнила заступник директора з маркетингу компанії "Міськжитлобуд" Ангеліна Деревльова.

Головна причина падіння продажів - різка девальвація національної валюти, каже Ігор Ніконов.

"Будівельники залучають кошти в іноземній валюті, тому й продають квартири в прив'язці до курсу долара", - сказав він, додавши, що в національній валюті житло подорожчало відповідно з девальвацією. За словами експерта, залучати гроші під будівництво проекту в гривні неможливо, оскільки ставка становить 24% річних, що нереально для забудовників.

Покупці бояться вкладати кошти в нерухомість через нестабільну політичну ситуацію в країні, вважає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

"Люди не розуміють, що буде завтра, і побоюються, що зможуть втратити свою нерухомість", - пояснив він.

Більшість клієнтів зараз купують апартаменти тільки в введених в експлуатацію будинках, визнає фінансовий радник девелоперської компанії UDP Юрій Серещенко.

"Покупці побоюються, що деякі новобудови можуть бути не введені в експлуатацію", - зазначив він.

При цьому кількість киян, які хочуть здати свою нерухомість в оренду, активно зростає. За дослідження, проведеного порталом Adress.ua і дослідницькою групою Colliers International, в березні 2014 р. база пропозицій по здачі однокімнатних квартир зросла на 70% до 12,1 тис.

Орендодавці, що зіткнулися з різким зростанням конкуренції, змушені були піти на поступки. За даними дослідження, в березні 2014 в порівнянні з аналогічним місяцем 2013 оренда подешевшала на 19% до $ 635 на місяць. Президент Асоціації банківської оцінки Сергій Фролов говорить, що багато орендодавців при розрахунку вартості оренди враховують старий курс - 8 гривень за долар.

"В іншому випадку орендарі відмовляють знімати апартаменти", - відзначає він. Знайти ж йому заміну зараз вкрай складно: охочих платити за знімання квартири за сьогоднішнім курсом національної валюти зменшується з кожним днем.
dle 10.1
Риелтор: Armen | 13-05-2014, 13:19
Просмотров: 952
  

Рекомендуем также

s